در

درباره ما

شرکت شوفاژ مخزن تولید کننده منبع دوجداره آب گرم با مدیریت جناب آقای رستمی کار خود را از سال 1378 در زمینه تولید انواع تانکر مخزن و شوفاژ آغاز کرده و در خدمت رسانی به مشتریان خود توانسته موفق عمل نماید.
شرکت امروز یکی از بزرگترین و بهترین تولیدکنندگان منبع شوفاژ، منبع دوجداره کوئل دار، منبع دوجداره، مخزن شوفاژ و انواع سخت گیر و مبدل حرارتی در منطقه می باشد و همچنین ارائه خدمات راه اندازی و تعمیر موتورخانه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع دوجداره آب گرم

42

در حال تولید

18

تولید شده

25

سفارشات

 

منبع دوجداره آب گرم | راهنمای جامع خرید و نصب

آب گرم یکی از نیازهای اساسی خانواده ها در فصول سرد سال است. برای تأمین آب گرم مصرفی در ساختمان ها، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از منبع دوجداره آب گرم است.

**منبع دوجداره آبگرم** چیست؟

منبع دوجداره آبگرم یک نوع منبع آب گرم است که بین دو جداره آن یک کوئل از لوله های مسی قرار دارد. کوئل باعث می شود که آب گرم از دیگ به منبع منتقل شود و در منبع نگه داشته شود.

**منبع دوجداره آب گرم** چگونه کار می کند؟

منبع دوجداره آبگرم یک مبدل حرارتی غیر مستقیم است که آب شهری را به طور غیر مستقیم و بدون هیچ گونه تماس مستقیمی با آب‌گرم شوفاژ یا شعله مشعل در مخزن اصلی خود گرم می‌کند.

برای فهم بهتر عملکرد منبع دوجداره آبگرم، به شکل زیر توجه کنید:

همانطور که در شکل مشاهده می کنید، آب شهری از قسمت پایین منبع دوجداره آب گرم وارد می شود و در محفظه داخلی منبع جریان پیدا می کند. در همین حال، آب‌گرم شوفاژ یا شعله مشعل از قسمت پایین کوئل وارد شده و در بین دو جداره منبع جریان پیدا کرده و از قسمت بالای کوئل خارج می شود. در این راه، آب‌گرم شوفاژ یا شعله مشعل حرارت خود را به آب شهری منتقل می کند و آن را گرم می کند. سپس، آب گرم شده از قسمت بالای منبع دوجداره آبگرم خارج شده و به سمت سرویس های بهداشتی ساختمان هدایت می شود.

**منبع دوجداره آب گرم** چه مزایایی دارد؟

منبع دوجداره آب گرم مزایای زیر را دارد:

 • گرم نگه داشتن آب مصرفی بدون نیاز به پمپ سیرکولاتور
 • افت فشار بسیار پایین
 • هزینه پایین تعمیر و سرویس
 • قیمت خرید مناسب نسبت به سایر سیستم های گرمایشی آب‌گرم مصرفی
 • جلوگیری از تماس مستقیم آب شهری با آب‌گرم شوفاژ یا شعله مشعل و احتمال آلودگی آن
 • کاهش اتلاف حرارت و افزایش بازده حرارتی

**منبع دوجداره آبگرم** چگونه انتخاب و خرید می شود؟

برای انتخاب و خرید منبع دوجداره آب گرم، باید به موارد زیر توجه کنید:

 • ظرفیت منبع:

 • بستگی به تعداد مصرف کنندگان، نوع کاربری ساختمان، ضریب تقاضا، ضریب همزمانی و ضریب مصرف دارد. به عنوان قاعده کلی، برای هر واحد مسکونی بین 100 تا 200 لیتر ظرفیت منبع در نظر گرفته می شود.
 • ضخامت و جنس ورق بدنه منبع:

 • بستگی به فشار و دمای سیال داخل منبع دارد. معمولا برای دیواره بیرونی منبع از 2 الی 3 میلیمتر و برای دیواره داخلی آن از 4 الی 5 میلیمتر طبق گنجایش منبع در مدل های مختلف یک برند سازنده، استفاده می شود. جنس ورق هم معمولا از فولاد گالوانیزه است.
 • ابعاد منبع:

 • بستگی به امکان عبور از درب موتورخانه (قطر منبع) و استقرار در محل مورد نظر در موتورخانه (ارتفاع منبع) دارد. لازم است که قبل از خرید منبع، این ابعاد را با دقت محاسبه و اندازه گیری کنید.
 • نوع کوئل:

 • بستگی به نوع سیال گرم کننده (آب گرم یا بخار) و سطح تبادل حرارتی مورد نیاز دارد. لازم است که قبل از خرید منبع، این مشخصات را با دقت محاسبه و انتخاب کنید.
 • برند و قیمت منبع:

 • بستگی به کیفیت، ضمانت، خدمات پس از فروش و بودجه شما دارد. لازم است که قبل از خرید منبع، این عوامل را با دقت مقایسه و تحلیل کنید.

**منبع دوجداره آب گرم** چگونه نصب و راه اندازی می شود؟

برای نصب و راه اندازی منبع دوجداره آب گرم، باید به مراحل زیر توجه کنید:

 1. انتخاب محل مناسب برای نصب منبع در موتورخانه. محل نصب باید دارای فضای کافی برای جابجایی و تعمیر منبع باشد. همچنین باید به فاصله مناسب از دیگ و سرویس های بهداشتی توجه کنید.
 2. ساخت فونداسیون مناسب برای قرار دادن منبع روی آن. فونداسیون باید دارای استحکام و ثبات کافی باشد. همچنین باید به ارتفاع مناسب از سطح زمین باشد.
 3. قرار دادن پایه های مناسب بر روی فونداسیون. پایه ها باید دارای ارتفاع و قطر مناسب باشند. همچنین باید به صورت مسطح و هم سطح باشند.

ادامه مطلب

 1. قرار دادن منبع روی پایه ها. منبع باید به صورت عمودی و مستقیم روی پایه ها قرار گیرد. همچنین باید به صورت محکم و مطمئن با پایه ها متصل شود.
 2. اتصال لوله های آب شهری، آب گرم، تخلیه و پاکسازی به منبع. لوله ها باید به صورت صحیح و با رعایت جهت جریان آب به شیر ها و درپوش های مناسب در منبع متصل شوند. همچنین باید از لوله های با کیفیت و استاندارد استفاده شود.
 3. اتصال شیر اطمینان، ترموستات، ترمومتر، سطح سنج و سایر لوازم جانبی به منبع بالای منبع نصب شود. ترموستات باید در قسمت پایین منبع نصب شود. ترمومتر باید در قسمت جلوی منبع نصب شود. سطح سنج باید در قسمت کناری منبع نصب شود. سایر لوازم جانبی باید بر اساس دستورالعمل سازنده و با رعایت اصول فنی نصب شوند.
 4. بررسی و تست عملکرد منبع. پس از اتمام نصب، باید عملکرد منبع را با روشن کردن دیگ و باز کردن شیر ها و تنظیم دما و فشار آب بررسی و تست کنید. همچنین باید از عدم وجود نشتی و اختلال در جریان آب مطمئن شوید.

**منبع دوجداره آب گرم** چگونه نگهداری می شود؟

برای نگهداری منبع دوجداره آب گرم، باید به موارد زیر توجه کنید:

 • پاکسازی دوره ای منبع از رسوبات و آلودگی ها. برای این کار، باید آب داخل منبع را خالی کرده و با استفاده از شیر تخلیه و پاکسازی، منبع را با آب تازه شستشو دهید.
 • بررسی دوره ای سطح سنج، ترموستات، ترمومتر، شیر اطمینان و سایر لوازم جانبی منبع.
  برای این کار، باید عملکرد این قطعات را با استفاده از ابزارهای مخصوص تست و اندازه گیری کنید و در صورت لزوم آن ها را تعویض یا تعمیر کنید.
 • روغن کاری و رنگ آمیزی دوره ای سطح بیرونی منبع.
  برای این کار، باید سطح بیرونی منبع را از گرد و خاک و زنگ پاک کرده و با استفاده از روغن مخصوص، آن را روغن کاری کنید. همچنین باید با استفاده از رنگ مخصوص، آن را رنگ آمیزی کنید.

**خلاصه**

در این مقاله به معرفی منبع دوجداره آب گرم، ویژگی ها، مزایا، نحوه انتخاب و خرید، نصب و راه اندازی و نگهداری آن پرداختیم.
منبع دوجداره آبگرم یک نوع منبع آب گرم است که بین دو جداره آن یک کوئل از لوله های مسی قرار دارد.

کوئل باعث می شود که آب گرم از دیگ به منبع منتقل شود و در منبع نگه داشته شود.
منبع دوجداره آبگرم مزایایی مانند گرم نگه داشتن آب مصرفی بدون نیاز به پمپ سیرکولاتور، افت فشار بسیار پایین، هزینه پایین تعمیر و سرویس، قیمت خرید مناسب و جلوگیری از تماس مستقیم آب شهری با آب‌گرم شوفاژ یا شعله مشعل را دارد.

انتخاب و خرید منبع دوجداره آب گرم

جهت انتخاب و خرید منبع دوجداره آب گرم، باید به ظرفیت، ضخامت و جنس ورق بدنه، ابعاد، نوع کوئل، برند و قیمت منبع توجه کنید.
در هنگام راه اندازی و نصب منبع دوجداره آبگرم باید به محل مناسب و  فونداسیون و بررسی و تست عملکرد دقت نمایید.
در زمان نگهداری منبع دوجداره آبگرم، باید به پاکسازی دوره ای منبع، بررسی دوره ای لوازم جانبی و روغن کاری و رنگ آمیزی سطح بیرونی منبع توجه کنید.

–  تست فشار، می توانید از یک آزمون فشار (Compression Test) استفاده کنید.

این آزمون یک نوع آزمون مخرب است که در آن نمونه آزمایش، نیروهایی مخالف هم را تجربه می کند. به این معنی که به نمونه از دو جهت مقابل، نیروی فشاری وارد می گردد. برای این کار، باید نمونه را بین دو صفحه دستگاه تست یونیورسال قرار دهید و با روشن کردن دستگاه، نیروی فشاری را به صورت تدریجی افزایش دهید. سپس، با استفاده از یک سنسور فشار، فشار داخل منبع را اندازه گیری کنید. فشار داخل منبع بالاتر از حد تعیین شود و شیر اطمینان (سِفِتی) باز و فشار را تخلیه می کند.

– برای تست حرارت، می توانید از یک ترموستات (سِفِت) استفاده کنید.

ترموستات یک قطعه الکترونیکی است که در قسمت پایین منبع نصب و دمای داخل منبع را کنترل می کند. برای این کار، باید دمای منبع را با روشن کردن دیگ و باز کردن شیر ها و تنظیم دما و فشار آب افزایش دهید. سپس، با استفاده از یک سنسور دما، دمای داخل منبع را اندازه گیری کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید و جالب بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نظر، لطفا با ما در تماس باشید.

منبع دوجداره آب گرم

فیلتر شنی و سخت گیر

منبع دوجداره

گرمایشی شرکت

منبع دوجداره

شوفاژ ساختمان منبع دوجداره آبگرم